LNB sāk veidot grāmatu metadatus saskaņā ar jauno kataloģizēšanas standartu RDA

1. jūnijā Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) uzsāka grāmatu metadatu veidošanu saskaņā ar standartu “Resursu apraksts un piekļuve” (no angļu valodas Resource Description and Access (RDA)), aizstājot iepriekšējo kataloģizēšanas standartu AACR2. Atšķirībā no AACR2, RDA standarts ir labāk piemērots digitālās vides izaicinājumiem. Turklāt RDA ieviešana ir nozīmīga ceļā uz atvērtajiem saistītajiem datiem.

Ieguvums lasītājiem būs plašāki dati par nacionālo izdevējprodukciju, līdz ar to arī labākas meklēšanas iespējas Valsts nozīmes bibliotēku elektroniskajā kopkatalogā.

Pirmā grāmata, kas aprakstīta saskaņā ar RDA, ir Andra Ludviga sarakstītā grāmata “No Ģerķēniem līdz Kaucmindei”.

Skatīt ŠEIT!

Pakāpeniski pārejot uz RDA, LNB pēc jaunā standarta veido arī autoritatīvos datus (no 2016. gada), kā arī hibrīdierakstus digitālajiem resursiem (no 2014. gada).

nformāciju sagatavoja:
Aiva Stūrmane
Datu un zināšanu pārvaldības nodaļas vadītāja
Latvijas Nacionālā bibliotēka