“Liels un mazs” aicina iepazīties ar 2021. gadā izdotajām bērnu grāmatām videolasījumos

“Stāsts, kas gribēja kļūt par tavu grāmatu”: “Liels un mazs” aicina iepazīties ar 2021. gadā izdotajām bērnu grāmatām videolasījumos

Bērnu grāmatu izdevniecība “Liels un mazs”, tuvojoties gada noslēgumam, rīko lasījumus, kuros varēs tuvāk iepazīties ar šā gada izdevumiem. Lasījumi notiks tiešsaistē 19. decembrī, pulksten 12.00, tos varēs noskatīties izdevniecības “Liels un mazs” feisbuka lapā. (https://www.facebook.com/lielsunmazs)

Lasījumos “Stāsts, kas gribēja kļūt par tavu grāmatu” būs daudz draudzības, paaudžu tuvības un spēka meklējumu, lai pārvarētu dzīves pāridarījumus. Šis gads atnesis jaunus, izcili ilustrētus stāstus, kas var kļūt par tavu grāmatu un atrast vietu tieši tavā grāmatu plauktā.

“Ja šķiet, ka tālāk vairs nav kur, ka viss ir tik slikti, jāvelk svārsts uz otru pusi, lai tiktu pie līdzsvara. Laikam jau tādēļ šogad mūsu izdotās bērnu un jauniešu grāmatas padevušās tik spēcīgas, lai būtu kur pieķerties. Tās nav idilliskas, bet skaistas un godīgas, nebēg prom no grūtā, stājas tam pretī. Grāmatas to spēj. Un to spēj arī cilvēki kopā ar grāmatām,” saka “Liels un mazs” galvenā redaktore, dzejniece Inese Zandere.

Izdevniecības “Liels un mazs” šāgada grāmatu plauktā ir 11 oriģināldarbi un 7 tulkojumi. “Kvadrifrona” aktieri Ance Strazda, Klāvs Mellis un Reinis Boters kopā ar režisori Elīnu Lieljuksi sagatavojuši 18 īsus, asprātīgus un vizuāli saistošus grāmatu fragmentu videolasījumus, kurus var noskatīties kā gluži patstāvīgus priekšnesumus, vienlaikus gūstot trāpīgu ieskatu grāmatu saturā un stilā. Videolasījumu veidošanā piedalījusies arī māksliniece Ūna Laukmane. Izdevniecība “Liels un mazs” izsaka pateicību Mārtiņam Mielavam par iespēju izmantot Stricka villas telpas lasījumu filmēšanai.

Lasījumos ietvertas dažādu žanru grāmatas gan mazākiem bērniem, gan pusaudžiem un jauniešiem.

 

2021. gadā “Liels un mazs” izdevusi:

Proza

Ārnolds Lobels “Vardes un Krupja piedzīvojumi”, autora ilustrācijas, no angļu valodas tulkojusi Ieva Lešinska

Žaks Frīnss “Sestklasnieki neraud”, ilustrējis Edmunds Jansons, no nēderlandiešu valodas tulkojusi Inese Paklone

Marija Parra “Glimmerdāles Tonje”, ilustrējis Reinis Pētersons, no norvēģu valodas tulkojusi Jolanta Pētersone

Andruss Kivirehks “Ērms un feisbuks”, ilustrējis Edmunds Jansons, no igauņu valodas tulkojis Guntars Godiņš

Sigri Agnēta Hansena “Tu redzēji?”, Rūtas Briedes vāka ilustrācija, no norvēģu valodas tulkojusi Jolanta Pētersone

Inese Zandere “Puika ar suni. 2. burtnīca “Bunkurs””, ilustrējis Reinis Pētersons, un “Divas Almas”, ilustrējusi Anete Bajāre-Babčuka

Lote Vilma Vītiņa “Ūdenstornis”, autores ilustrācijas

Zane Volkinšteine “Bīstamais dārziņš”, ilustrējusi Zane Zlemeša

Luīze Pastore “Laimes bērni”, ilustrējusi Evija Pintāne

 

Komikss

Anuka Rikāra “Anna un Froga”, no franču valodas tulkojusi Elīna Brasliņa

 

Bilžu grāmatas

Rebeka Lukošus “Nepaklausīgais vectēvs”

Tūve Jansone “Kas notika pēc tam?”

Signe Viška “Kate, kas gribēja kļūt par vectēvu”, ilustrējusi Elīna Brasliņa

 

Dzeja

Inese Zandere “Kaķis uz klavierēm”, ilustrējusi Anita Paegle

Arnolds Auziņš “Triks un čiks”, ilustrējusi Ūna Laukmane

Raimonds Ķirķis, Marija Luīze Meļķe, Kirils Ēcis, Agnese Krivade, Kārlis Vērdiņš “Netikumīgie”, ilustrējuši: Pauls Rietums, Liāna Mihailova, Agate Lielpētere, Sanita Adoviča.

 

Interaktīva uzdevumu grāmata ar runājošo pildspalvu “Lupatiņu laika grāmata”, uzdevumus sastādījusi Maira Dobele, ilustrējis Reinis Pētersons. 

Izdevniecības mājas lapā lielsmazs.lv drīzumā būs bez maksas pieejami ierosmes materiāli par vairumu 2021. gadā izdoto grāmatu, kas tapuši pateicoties finansiālajam atbalstam Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammā “Kultūrelpa” un ES programmā “Radošā Eiropa”. Ierosmes materiāli domāti lietošanai skolās, bibliotēkās un mājās, lai veicinātu grāmatās ietverto tēmu izpratni un sarunas par grāmatām.

Lasījumu tapšanu līdzfinansē Eiropas Savienības programma “Radošā Eiropa”, Latvijas Republikas Kultūras ministrija un Valsts kultūrkapitāla fonds mērķprogrammā “Kultūrelpa”.

Izdevniecības „Liels un mazs” grāmatas par vislabāko cenu iespējams iegādāties izdevniecības mājas lapā www.lielsmazs.lv, kā arī visos lielākajos grāmatu veikalos Latvijā.

Sekot izdevniecības jaunumiem var sociālo tīklu kontos: facebook.com/lielsunmazs un instragram.com/lielsunmazs

 

Informāciju sagatavoja:

Alīse Nīgale

izdevniecības „Liels un mazs” direktore

tālr.: 67282133

e-pasts: pasts@lielsmazs.lv

www.lielsmazs.lv