Lasītprieku rosinoša projekta “Tiekamies ar autoru” pirmā tikšanās

12. septembrī notika Talsu Galvenās bibliotēkas Bērnu nodaļas projekta “Tiekamies ar autoru” pirmā tikšanās. Ar pirmsskolas un pamatskolas bērniem tikās grāmatu autore, rakstniece Luīze Pastore. Luīze Pastore ir atpazīstama ar savu grāmatu sēriju “Mākslas detektīvi”, kurā lasāmi aizraujoši un iztēli rosinoši sižeti, ļaujot iepazīt Latvijas vēstures un mākslas vērtības.

Tiekoties ar pirmsskolas vecuma bērniem, Luīze Pastore, kopā ar mazajiem lasītājiem, izspēlēja topošo stāstu un attēlu puzzles “Stāstu stāsts” orientēšanās spēli, kurā bērni “lasīja” vizuāli un savā iztēlē “uzrakstīja”, izstāstīja iejūtīgu, emocionālu, mīļu stāstu. Bērni apguva burtiņus, skatījās ilustrācijas un meklēja ilustrācijās paslēpto paroli, lai rezultātā visi tiktu pie garšīgām balviņām.

Sākumskolas vecuma bērniem vajadzēja kļūt par īstiem mākslas detektīviem, meklēt mākslas darbos paslēptās norādes, lai uzzinātu slepeno paroli, gluži kā grāmatas “Slepenā parole. Izlaušanās no pils” varonēm. Nodarbība rosināja skolēnus pārbaudīt savas zināšanas gan mākslas vēsturē, gan arī ļāva, atraktīvu un āķīgu uzdevumu veidā, izzināt dažādus interesantus Latvijas un pasaules kultūras vēstures faktus.

 

Nākamā tikšanās, projekta “Tiekamies ar autoru” ietvaros, plānota oktobrī, kad sākumskolas vecuma skolniekiem būs iespēja satikt un iepazīt rakstnieci Lauru Vinogradovu, kura ir vairāku stāstu krājumu un bērnu grāmatu autore.

Projektu Talsu Galvenā bibliotēka īsteno ar Valsts kultūrkapitāla fonds atbalstu.