Laidzes bibliotēkā atklāj Gerdas Ķēniņas mākslas darbu izstādi

16.oktobrī Laidzes bibliotēkā tika atklāta laidzenieces Gerdas Ķēniņas mākslas darbu izstāde.

Radošās meitenes sadarbība ar Laidzes bibliotēku radās Daces Buntes organizētajās aktivitātēs. 2015 gadā Gerda bibliotēkas apmeklētājiem parādīja, kādas iespējas sniedz datortehnoloģijas, tādejādi kopīgi tapa interaktīvs zīmējums. Notika arī meistarklase, kuras laikā interesenti katrs tika pie pašzīmēta darba par vienu no Jaņa Rozentāla gleznām.

Jau vairākus gadus bibliotēkas izstādi ‘’Laidze literatūrā un mākslā’’ grezno Gerdas darbos attēlotās atpazīstamās ainavas.

Pēc izstādes atklāšanas jaunās mākslinieces darbi rotāja Laidzes bibliotēkas logus. Vēl bez šiem darbiem bija skatāmi Laidzes PII ‘’Papardīte’’ audzēkņu veidotie darbi ‘’Zīmēsim dzejolīti!’’ , kā arī laidzenieka Inta Osjaņņika radītie dabas skati.

Mākslas pamatus viņa apguva Talsu Mākslas skolā. Darbi tapuši, turpinot attīstīt savas dotības Jaņa Rozentāla mākslas vidusskolā. Interesenti varēja uzzināt par katra mākslas darba tapšanu, kā arī Gerdas mamma dalījās savās atziņās par meitas radošā ceļa sākumu. Laidzes bibliotēka lepojas ar ĶĒNIŅU ĢIMENI, kura ir sabiedriski aktīva un kurā vecāki ieliek savu artavu katra bērna talanta attīstībai.