Kultūras projekts “Rakstnieks bibliotēkā” turpinās

10. oktobrī Talsu Galvenajā bibliotēkā lasītājiem bija iespēja satikt un dzirdēt trīs rakstošas un radošas personības vienuviet – Ingu Ābeli, Andru Manfeldi un Daci Sparāni.

Visas autores ir ciešā saistībā ar Latvijas vēstures romānu sēriju “Mēs. Latvija, XX gadsimts”. Dace Sparāne kā izdevniecības “Dienas Grāmata” vadītāja un redaktore, Inga Ābele ir sērijas romāna “Duna” autore, Andra Manfelde – romāna “Virsnieku sievas” autore.

Stāstot par romānu sēriju Dace Sparāne norādīja, ka neviens no publicētajiem darbiem nav uztverams kā Latvijas vēstures mācību grāmata – vēsture ir jāmeklē zinātniskos pētījumos un vēsturnieku apcerējumos. Tomēr romānu sērija parāda, ka mēs, t.i. šobrīd dzīvojošie, spējam un gribam par pagājušo laiku domāt, katrs darbs palīdz saprast cik nozīmīgi vēsturei ir dzīves stāsti – cilvēcīgi, emocionāli, piedzīvoti un izdzīvoti, tie parāda, ka tauta nav `svešinieki`, `nepazīstamie` – tauta esam mēs paši, katrs ES.

Tikpat dažādi kā Latvijā dzīvojošie cilvēki un tautas ir arī sērijā izdotie romāni. Andras Manfeldes “Virsnieku sievas” paceļ lasītāju emociju vilnī un nes uz priekšu. Ingas Ābeles “Duna” ir kā inženiertehniska būve, kur rakstnieks katru detaļu ir pārdomājis ļoti sīki, lai tā turētos kopīgā romāna celtnē. Tomēr abus tik dažādos darbus var likt blakus kā līdzvērtīgus pēc savas būtības -`XX gadsimts sievietes skatījumā`.

Dienas laikā autores tikās ar lasītājiem arī Laidzes un Valdemārpils bibliotēkā.

Tikšanās notika Talsu novada kultūras projekta “Rakstnieks bibliotēkā” pasākumu ietvaros.