Krēslas stundas lasījums Rojas bibliotēkā

Šogad jau 25. reizi bibliotēkas iesaistījās Ziemeļvalstu literatūras nedēļā, ko administrē biedrība Norden Ziemeļvalstīs, bet Latvijā Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku.

Rojas bibliotēkā Krēslas stundas lasījumā 23. novembrī klausījāmies fragmentus no norvēģu rakstnieces Ingvillas H.Risheijas darba “Stargate. Ziemassvētku stāsts”, kas vēsta par divām māsām, kuras tēva vietā uzņēmušās eglīšu pārdevēja darbu.

Žēl, ka darbs latviešu valodā vēl nav pieejams pilnībā, līdz ar to nevarējām izvērtēt, vai tas mums patiktu, bet interese ir radusies.

Pārrunājām arī tās Ziemassvētku tradīcijas, par kurām zināja pastāstīt apmeklētājas, kuru bērni vai radinieki dzīvo kādā no Ziemeļvalstīm, ko esam uzzinājušas no grāmatām vai interneta. Atcerējāmies arī savus bērnu dienu Ziemassvētkus. Secinājām, ka kristīgās tradīcijas ir ļoti līdzīgas un arī senākajās tradīcijās ir daudz līdzīgu ticējumu un pasākumu. Senajās tradīcijās visur tie ir priecīgi svētki – saule taču pagriežas uz gaišo, uz pavasara pusi!

Pēcpusdiena bija kā jauka ieskaņa latvisko Ziemessvētku ieskandināšanai, kad kopā ar Brigitu Puzo mācīsimies senākas Ziemassvētku dziesmas un rotaļas.

 

Ziemeļvalstu lasījumi Rojā