Karogu ziedēšana Eiropas dienā Talsos

Šogad Latvija atzīmē 15. gadadienu kopš iestāšanās Eiropas Savienībā, kas notika 2004. gadā. Latvija ir viena no 28 Eiropas Savienības dalībvalstīm. Talsu Galvenā bibliotēka ir viens no Eiropas Savienības informācijas punktiem Latvijā.

Talsu Galvenā bibliotēka 2019. gada 9. maijā rīkoja pasākumu “Karogu ziedēšana Eiropas dienā Talsos”. Pasākumā piedalījās Talsu pirmsskolas izglītības iestādes “Pīlādzītis” vecāko grupiņu bērni. Aptuveni 80 audzēkņu veidoja Latvijas sarkanbaltsarkanos un Eiropas Savienības zvaigžņotos karogus. Ar izveidotajiem karodziņiem rokās bērni devās uz bērnudārza teritorijā esošo Latvijas kontūras akmensdārzu. Bibliotekāri bērniem pastāstīja par Eiropas Savienības veidošanās principiem. Bērni izveidoja divus apļus – 28 bērni nostājās Eiropas Savienības dalībvalstu aplī un pārējie – citu pasaules valstu aplī. Noslēgumā no izveidotajiem karogiem uzplauka Latvijas kontūras akmensdārzs.

Eiropas dienā PII “Pīlādzītis” bērni radošā veidā nostiprināja zināšanas par Latvijas un Eiropas Savienības simboliem, atraktīvā veidā uzzināja dalībvalstu skaitu un nosaukumus. Paldies Ārlietu ministrijai par sarūpētajiem suvenīriem!

Informāciju sagatavoja – Lita Zandberga