Karjeras izglītības pasākums skolēniem Ēnu diena arī bibliotēkā

Enu diena

Šogad, 4. aprīlī, notiks izglītības organizācijas “Junior Achievement Latvia” (JA Latvia) rīkotais karjeras izglītības pasākums skolēniem Ēnu diena. Ēnu devēji ir aicināti publicēt savas vakances portālā enudiena.lv, lai skolēni atkal varētu doties ēnot un praktiski izzināt interesējošās profesijas. Otro gadu pēc kārtas Ēnu dienas partneris ir mazumtirdzniecības tīkls “Maxima Latvija”, kā arī atbalsta Rīgas Tehniskā universitāte.

Vēlies uzzināt, cik daudzveidīga ir ikdiena bibliotēkā? Ko dara un kas jāzina bibliotekāram, kultūras iestādes vadītajām? Ko dara Informācijas resursu attīstības nodaļā? Kā grāmata no izdevniecības un veikala plaukta nonāk bibliotēkas plauktā? Kas notiek Novadpētniecības lasītavā?

Talsu Galvenā bibliotēka piedāvā lielisku iespēju ielūkoties bibliotēkas darbu ikdienā vairākās specializācijās – kultūras iestādes vadība (administrācija), bibliotekārais darbs Lasītāju apkalpošanas nodaļā, bibliotekārais darbs Bērnu nodaļā, bibliotekārais darbs Informācijas resursu attīstības nodaļā, bibliotekārais darbs Novadpētniecības lasītavā un novadpētniecībā, pasākumu organizators un publicitāte bibliotēkā (sociālo mediju, mājas lapas darbības organizēšana).

Piesakies Talsu Galvenās bibliotēkas piedāvātajām vakancēm šeit – https://ej.uz/ēnotgb

Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum.

 Pieteikšanās kārtība:

  • 1. – 4. marts. Pieteikšanās 1. kārta. Skolēni piesakās vienai ēnojamai vakancei, apliecinot Ēnu devējam savu dalību Ēnu dienā.
  • 5. – 7. marts. Uzņēmumi apstiprina ēnotājus savām vakancēm. Neapstiprinātos pieteikumus sistēma automātiski noraida. Šajā laikā nevar skolēni pieteikties uz vakancēm.
  • 8. – 11. marts. Pieteikšanās 2. kārta – noraidītie skolēni atkārtoti izvēlās vienu ēnojamo vakanci, ar to apliecinot Ēnu devējam savu vēlmi piedalīties Ēnu dienā.
  • 12. – 14. marts. Uzņēmumi apstiprina ēnotājus savām vakancēm. Neapstiprinātos pieteikumus sistēma automātiski noraida.
  • 15. – 18. marts. Pieteikšanās trešā kārta – noraidītie skolēni atkārtoti izvēlās vienu ēnojamo vakanci, ar to apliecinot Ēnu devējam savu vēlmi piedalīties Ēnu dienā.
  • 19. – 24. marts. Uzņēmumi apstiprina ēnotājus savām vakancēm. Neapstiprinātos pieteikumus sistēma automātiski noraida.
  • 25. marts. Garantētā iespēja – Nejaušais Ēnotājs – skolēnu pieteikšanās uz brīvajām vakancēm tikai tajos uzņēmumos, kuri ir piekrituši uzņemt motivētos skolēnus, kuri nav apstiprināti 1., 2. un 3. kārtā. Piesakoties brīvajai piedāvātajai vakancei, skolēns automātiski kļūst par piedāvātās vakances Ēnotāju.