Jaunākie lasītāji aicināti uz tikšanos ar rakstnieci Ievu Samausku

17. janvārī 10:45 Talsu Galvenajā bibliotēkā aicināts ikviens mazais lasītājs un vecāki, lai tiktos ar grāmatu autori Ievu Samausku.  Viņas sarakstītā grāmata “Soliņš un Miskaste” 2023. gadā iekļauta lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2023” daiļliteratūras darbu sarakstā “5+ grupā” vecuma grupā.  Pasaka “Soliņš un  Miskaste” veltīta vienai no skaistākajām bērnu spējām – prasmei iztēloties, autorei bērniem saprotamā valodā spējot parādīt dažādu lietu vērtību un nozīmi.

Lai paplašinātu lasītāju zināšanas un izpratni par grāmatu tapšanu, daudzveidību, ceļu līdz lasītājiem un piedāvātu iespēju satikt grāmatu autorus un tulkotāju, Talsu Galvenā bibliotēka 2024. gada pirmajā pusē pirmsskolas, sākumskolas un pamatskolas vecuma bērniem organizēs tikšanos ar rakstniekiem un tulkotāju, kuru literārie darbi 2023. gadā ir iekļauti lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2023” daiļliteratūras darbu sarakstā.

Februārī sākumskolas vecuma bērniem Dace Meiere pastāstīs, ko nozīmē tulkot citu tautu autoru darbus latviešu valodā. Viņa tulkojusi tādas lasīšanas veicināšanas programmā „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2023” iekļautās grāmatas kā „Melndzelmji”, kas paredzēta jauniešiem un tulkota no lietuviešu valodas, „Kaimiņi”, kas domāta pirmsskolas vecuma bērniem un tulkota no katalāņu valodas. Martā pamatskolas vecuma jaunieši tiksies ar rakstnieku Tomu Deimondu Barvidi, kurš pārstāv fantāzijas žanru un izdevis savu pirmo debijas grāmatu „Zaļā dzīle”. Aprīlī sākumskolēnus ar savu veikumu iepazīstinās Ruta Svaža, kura sarakstījusi savu pirmo romānu bērniem „Pelesdēls Gudrinieks”, bet maijā – sākumskolas vecuma bērniem tiešsaistē būs iespēja iepazīt Aneti Meleci un viņas sarakstīto darbu „Pazudušais miedziņš”.

Pieteikšanās zvanot pa tālruni 63237027.

Projektu “Lasītājs izzina un vērtē” Talsu Galvenā bibliotēka organizē ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.