Izstādes un norises Dundagas novada Centrālajā bibliotēkā

Izstāde „Latvijas mazās gaismas pilis”

“Latvijas mazo gaismas piļu” izstādes idejas autori ir LNB direktors Andris Vilks un Limbažu Galvenās bibliotēkas direktore Dzintra Justa. Fotoizstādi rīko Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība ar Latvijas Kultūrkapitāla fonda, ABLV Charitable Foundation, Live Riga, un to Latvijas pašvaldību atbalstu, kuru bibliotēkas iekļautas šai izstādē.

Bibliotēku loma un funkcijas pēdējos gados ir mainījušās. Tas licis mainīties arī bibliotēku ēkām, to arhitektūrai un dizainam. Pēdējo desmit gadu laikā no jauna celtas vai pārbūvi piedzīvojušas daudzas publiskās bibliotēkas. Tas liecina par lielu pašvaldības apņēmību un izpratni par bibliotēkas nozīmi vietējai sabiedrībai. Mūsdienīga bibliotēka nav vairs tikai grāmatu glabātuve, tā kļuvusi arī par savas pilsētas, pagasta kultūras un sabiedriskās dzīves centru, brīvā laika pavadīšanas vietu. Bibliotēkās sastopas cilvēks un zināšanas. Katrai pilsētai, kur tapusi jauna bibliotēka, tas bijis liels notikums.

Izstādē Dundagas bibliotēkā piedāvājam iepazīt tieši Kurzemes reģiona bibliotēkas, kuras tikušas pie jaunām, glītām un mūsdienīgām telpām – Ventspils Galveno un Pārventas bibliotēkas, Užavas bibliotēku, Ugāles bibliotēku, Usmas bibliotēku, Liepājas Valtera, Varavīksnes un „Vecliepājas rūķa” bibliotēkas, Padures un Rendas pagastu bibliotēkas, Kuldīgas Galveno un Pelču pagasta bibliotēkas, Grobiņas pilsētas un Krotes bibliotēkas, Skrundas un Saldus pilsētu bibliotēkas un Kursīšu bibliotēku – informācijas centru.

Neklātienes ceļojumā pa Kurzemes bibliotēkām gaidīsim ikvienu interesentu līdz pat novembra beigām.

 

Izstāde „Jūra gadalaikos Ineses Dāvidsones fotogrāfijās”

Daba, gadalaiku secīgā nomaiņa, krāsu toņu bagātība debesīs, pļavā un mežā, jūras šalkoņa un aicinājums. Šim ritmam vidū esam mēs – cilvēki un vai nu pamanām notiekošo ap mums vai arī nē. Domāju, ka tomēr ļoti bieži sevi pieķeram pie domas – kas par skatu, sanāktu skaista bilde. Paldies, Inesei no Kolkas, ka gandrīz vienmēr, dodoties ārpus mājas, paņem līdzi fotoaparātu un spēj ieraudzīt, noķert fotoobjektīvā skaistus, interesantus un pat vienreizīgus mirkļus. Paldies, ka viņa mums uzticēja mazu daļiņu no šiem noķertajiem mirkļiem un ļāva izveidot skaistu izstādi „Jūra gadalaikos”, jo mūsu novadā, Kolka, protams, vispirms saistās ar jūru – katru mirkli mainīgu, atšķirīgu un vienmēr pievelkošu.

Izstāde apskatāma līdz 30.novembrim. 14.novembrī plkst.10:00 aicinām bibliotēkā uz tikšanos ar Inesi Dāvidsoni. Mīļi aicināts un gaidīts ikviens interesents!

 

Tikšanās ar aizrautīgu pasaules apceļotāju un vairāku grāmatu autoru

Pēteri Strubergu.

Pēteris Strubergs dzimis – Rīgā, Pārdaugavā, 1945. gada 6. martā. Pareizticīgais latvietis. Skolas laikā nodarbojies ar vieglatlētiku un boksu. Beidzis Rīgas 51. vakara maiņu vidusskolu un Rīgas Politehniskā institūta elektroenerģētikas fakultāti. Strādājis Latvijas enerģētikas un elektrifikācijas pārvaldē, sporta biedrībā „Daugava”, Latvijas Olimpiskajā komitejā, savienībā „Latvijas ceļš” un Latvijas Hipotēku un zemes bankā. Piedalījies Rīgas HES un Rīgas TEC-2 celtniecībā un Latvijas Olimpiskās komitejas darba atjaunošanā. Palīdzējis organizēt Latvijas sportistu delegāciju braucienus uz Albervilas un Barselonas Olimpiskajām spēlēm, kā arī SOK prezidenta H.A.Samaranča uzņemšanu Rīgā. Darbojies Latvijas Tautas frontē un 1991. gada barikāžu dienās Doma laukumā apsargājis Radio māju.
Rakstījis dzejoļus, humoreskas un ceļojumu aprakstus. Publicējies „Asajā slotā”, „Dadzī”, „Zvaigznē”, „Mājas viesī” un citos preses izdevumos.”

Šādu informāciju par Pēteri Strubergu varam izlasīt grāmatā „Latvijas leģendas : Par cilvēkiem, kas dara Latviju labāku” (2011)

Tikšanās laikā būs iespēja virtuāli pabūt tādās tālās un eksotiskās zemēs kā Austrālija, Jaunzēlande, Tibeta, Indija, Venecuēla un Peru – skatīt košas bildes, aptaustīt savām rokām oriģinālus suvenīrus, uzzināt daudz interesanta par citu tautu kultūru, vēsturi, tikumiem un tradīcijām, tajā skaitā par mūsu leģendāro novadnieku – dēkaini Arvīdu Blūmentālu, ar kuru Pēteris Strubergs ir ticies klātienē.

Tikšanās Dundagas bibliotēkā 7.novembrī plkst.17:00

Aicināts ikviens interesents!