Iesaisties Talsu vārda dienas aktivitātēs un pasākumos bibliotēkā

Ik gadu, 17. janvārī Talsi atzīmē savu vārda dienu.  Gadsimtu gaitā uz šiem pakalniem ir izaugusi pilsēta. Rakstītajos avotos Talsi kā vietas apzīmējums starp 12 vārdā nosauktiem kuršu ciemiem pirmo reizi minēts 1231. gada 17. janvāra līgumā.

Visas nākamās nedēļas garumā Talsu Galvenā bibliotēka piedāvā dažādus pasākumus un aktivitātes gan pieaugušajiem, gan bērniem un jauniešiem.

16. janvārī 13.00 tiekamies ar Andri Vītolu sarunu ciklā “mazpilSētas stāstnīca”.

17. janvārī 13:00-16:00 Bērnu nodaļā varēsi iesaistīties radošās spēlēs par un ap Talsiem.

19. janvārī 10:00 pirmsskolas vecuma bērniem pastaiga brīvā dabā “Kur sākas Talsi?”

20. janvārī 18:00 Tikšanās ar Baibu Svjatsku. Un pasākuma apmeklētāji varēs baudīt lielisku Esteres Busules un Anetes Zoniņas koncertu.

Visas nedēļas garumā bibliotēkā vari meklēt dažādas aktivitātes:

Viktorīna “Atpazīsti novadnieku”

Šī ir iespēja sevi pārbaudīt un laimēt lielisku balvu – grāmatu “Talsu namu stāsti”! Atzīmē vienu no atbilžu variantiem un noslēgumā iesniedz atbildi.

Saite uz viktorīnu – https://forms.office.com/r/FTPG2zEJbP

Noslēguma jautājumā neaizmirsti ierakstīt savu e-pasta adresi, ja vēlies piedalīties izlozē, kas notiks 20. janvāra pēcpusdienā. Ar laimētāju sazināsimies individuāli.

Fotoizstāde “Talsi ziemā 2022”

Līdz mēneša beigām Talsu Galvenās bibliotēkas izstāžu zālē apskatāma Talsu Fotokluba projekta “Atvērtā analogā fotogrāfijas darbnīca” dalībnieku foto izstāde “Talsi ziemā 2022”.

Par izstādi Uldis Balga saka-

“Senās fotogrāfijas vienmēr ir izraisījušas skatītāju interesi. Arī par mūsu pilsētu – Talsiem. Gribas domās salīdzināt, kā mainījusies apbūve, kā izskatījās ielas. Vai šodien, visapkārt bangojošās fotogrāfijas jūras apstākļos, spējam radīt vienkāršus, smalki detalizētus mūsu pilsētas skatus uz materiāliem kādus izmantoja pirms simts gadiem, un kas ir pierādījuši savu ilgmūžību. Šādu izaicinājumu pieņēma Talsu fotoklubs un Talsu domes atbalstītā kultūras projekta “Atvērtā analogā fotogrāfijas darbnīca” ietvaros radīja šos attēlus un pastkaršu komplektus. Visi attēli izgatavoti no melnbaltās filmas negatīviem uz sudraba želatīna papīra. Tiksimies pēc 100 gadiem, lai aplūkotu fotogrāfijas vēlreiz!”

Bibliotēkā no 17. janvāra līdz 21. janvārim varēsi pielikt savu roku kopīgas kolāžas izveidē “Mani nākotnes Talsi” vai fotostūrītī uzņemt kādu pašbildi.