Grāmatu mīļi satiekas Talsu novada dārzos

Augusta beigas iezīmē to robežu, aiz kuras savas tiesības arvien uzstājīgāk piesaka rudens. Tas ir laiks, kad skaidrāk un spilgtāk sajūtama nogatavojušos ābolu smarža, un iekoptajos piemājas dārziņos sevi piesaka jaunā, jau no pirmajām pavasara sējas dienām lolotā un aprūpētā raža.

Talsu Galvenajā bibliotēkā augustā lasītāji tika aicināti uz vairākām tikšanās reizēm un pasākumiem, kas bija veltīti dārzkopībai un ar to saistītām tēmām. 10. augustā, Talsu Galvenajā bibliotēkā notika kārtējā grāmatu lasītāju klubiņa “Grāmatu mīļu kopā sanākšana” tikšanās, kurā sarunu tēma tika veltīta grāmatām un rakstiem par un ap dārzkopību.

Kā turpinājums lasītāju klubiņā sanākšanai sekoja izbraukuma tikšanās – 25. augusta rītā vairāk kā 40 ieinteresētu Talsu Galvenās bibliotēkas lasītāju devās ceļojumā, lai apciemotu dažus no Talsu novada dārzkopjiem. Tā bija iespēja ielūkoties dārzos, kuri ikdienā ziņkārīgo acīm slēgti. Bibliotēkas lasītājiem savus dārzus parādīja gan tie, kuri jau ilgus gadus kopj un lolo savu veikumu, gan arī varēja ielūkoties pavisam jaunos un nesen iekoptos un izveidotos dārzos. Četri pieturas punkti Laucienes un Balgales pagastā deva lielisku iespēju iedvesmoties, uzzināt, iegūt jaunas zināšanas.

Laucienes “Smilgas 6” saimniecībā lasītājus sagaidīja aizrautīgais tomātu kolekcionārs Valdis Pūliņš. Reti kur iespējams redzēt un sajust tik daudzveidīgu un bagātu krāsu, smaržu un garšu buķeti kā Valda saimniecības siltumnīcās. Stāstus par tomātu audzēšanu, sēklu iegūšanu un dažādajām šķirnēm lieliski papildināja improvizēta dažādu tomātu šķirņu degustācija.

Iepazīt Nurmuižas pils dārzu lasītājiem palīdzēja Aldis Denčiks un pils dārzniece Inta Freiberga. Muižas teritorijā jau kopš 2005. gada notiek vērienīgi atjaunošanas darbi. Nurmuižā var apjaust, cik plašas un daudzveidīgas var būt zināmu un mazāk atpazīstamu garšaugu dobes un pils vīnogu dārzs.

Tālāk ceļojuma maršruts veda uz Balgales pagastu, uz Evas Jaunromānes saimniecību “Kraujas” un Dursupes dzirnavām, kur par savu saimniecību un piemājas dārzu rūpējas dzirnavu saimnieks Ainis Stūrmanis. Arī šeit grāmatu kluba izbraukuma dalībnieki tika sagaidīti ar saimnieku pieredzes stāstiem, ieinteresētību par katru uzdoto jautājumu un gardu cienastu dienas nobeigumā.

Paldies visiem pasākuma dalībniekiem. Divkārt liels paldies par iesaistīšanos un atbalstu Talsu novada pašvaldībai, kolekcionāram Valdim Pūliņam, Nurmuižas pils saimei un stāstniekiem Aldim Denčikam un Intai Freibergai, “Kraujas” saimniecei Evai Jaunromānei un Dursupes dzirnavu saimniekam Ainim Stūrmanim.

Tiekamies nākamajās grāmatu mīļu kopā sanākšanas reizēs!