“GAISMAS MISTĒRIJAS” Talsu Galvenajā bibliotēkā

 


No 15. novembra līdz 17. decembrim Talsu Galvenās bibliotēkas izstāžu zālē apskatāma Ingas Pūces gleznu izstāde “GAISMAS MISTĒRIJAS”.

“Par gleznotāju sevi nedēvēju, taču viss, kas saistīts ar gleznošanu, dara mani harmonisku. Tā ir mana pasaule, mana stihija, kurā esmu es pati. Cita dimensija, kurā beidzot varu elpot”, tā par mākslas nozīmi savā dzīvē stāsta I. Pūce.

 Radīšanas procesu I.Pūce raksturo šādi: “Šķiet, ka gleznojot “uzvedos kā dekorators”, – gribot negribot domāju par kompozīciju un to, kā glezna “sēdēs” telpā. Nekad nespēju saprast, kā nonāku līdz tik košām krāsām. Vai tas būtu temperaments vai arī vēlme iecirst pļauku ikdienas pelēkumam? Iedvesma un katras gleznas pirmsākums meklējams dabā. Dažkārt auksts, aizkavējies pavasaris liek uzgleznot sauli citrona veidolā. Citkārt vēl neuzziedējuši pavasara ziedi manās gleznās sāk birt un ieskandināt vasaru.

I.Pūce izmācījusies par dekoratīvās noformēšanas mākslinieci. Pasniedzēja Andra Millera gleznošanas nodarbībās viņa apguvusi gan akvareļa tehnikas smalkumus, gan eļļas glezniecības priekšrocības. Kā pati māksliniece saka: “Vēl joprojām abas tehnikas mani saista, varbūt tieši tādēļ es dažkārt atļaujos ar eļļu spēlēties kā ar akvareli.

Mākslinieces rokrakstu papildinājušas studijas Liepājas Pedagoģijas akadēmijā, kur noderīgus padomus viņa saņēmusi no pasniedzējas Daigas Kalējas-Gasparovičas un gleznotājas Skaidrītes Elksnītes.

Šo cilvēku nopūtas joprojām dažkārt domās dzirdu ikreiz, kad eksperimentēju ar gleznieciskiem elementiem”, saka Inga Pūce, kura šobrīd strādā par vizuālās mākslas skolotāju Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolā, kā arī pasniedz gleznošanu, mākslas valodas pamatus un kompozīciju Kuldīgas mākslas skolā. Izstādēs māksliniece piedalās jau kopš 2010. gada, un viņas mākslas darbi ir bijuši apskatāmi gan Skrundā, gan daudzviet citur Kuldīgas novadā.