Fotoizstāde “Piedzimis Piederīgs?” Dundagā

Izstāde ir projekta koordinatora Pētera Martukāna un fotogrāfa Valtera Poļakova kopdarbs un tā organiski iekļaujas sociālajā projektā “Bērni nepiedzimst ar aizspriedumiem”.

Izstādes veidotāji pabijuši dažādās vietās – aprūpes centros, pansionātos, arī ģimenēs visā Latvijā – un izstādi veido kopumā 20 lielformāta portreti, kuros redzami dažādu paaudžu cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem. Fotogrāfijas papildina arī viņu pašu teiktās atziņas par dzīvi un vērtībām, par labo un ļauno.

Pirmā doma noteikti ir, ka šādai izstādei būtu jābūt smagnējai, drūmai, taču ir tieši pretējais – tā ir  emocionāli gaiša un uz patiesām pārdomām rosinoša.

Ja katram no mums lūgtu uzrakstīt, ko tieši tev nozīmē Laime, kas tevi dara laimīgu? Domāju, ka mūsu sniegtās atbildes ļoti sasauktos ar izstādes personāžu teikto. Un tāpēc ir jautājums, vai tas ko it kā uzskatām par ļoti atšķirīgo mūsu sabiedrībā patiesībā tāds ir. Mums ir ļoti daudz kopīga un mēs visi esam maza daļiņa no kopīgā lieluma. Fotoizstāde ir vairāk stāsts par vērtībām. Atnāc un izzini savas vērtības!

Par izstādi vari noklausīties LSM.lv

Dundagas bibliotēkā izstāde būs apskatāma līdz gada beigām. Esat mīļi gaidīti!

Piedzimis piederīgs?