Fotoakcija „Iemūžini mājvietu”

Ikvienam ir iespēja piedalīties Latvijas Nacionālās Digitālās bibliotēkas „Letonica” portāla „Zudusī Latvija”, Vides Aizsardzības Kluba, Latvijas Etnokultūras Centra veidotajā akcijā „Iemūžini mājvietu”, kuras mērķis ir izveidot Latvijas ēku, dažādu celtņu un konstrukciju fotogrāfiju kopumu mūsu kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanai un apzināšanai.

Otrs virziens ir seno kultūraugu (senāku par 30 gadiem) ievākšana un nodošana gēnu bankai Pūrē. Tas nepieciešams nu jau reti sastopamo šķirņu saglabāšanai, piemēram, vecu ābeļu vai kartupeļu šķirnes.

Interesenti var fiksēt fotoaparātos (30 līdz 100 attēlu) ēkas, kas senākas par 1940. gadu, arī palikušās drupas vai krāsmatas, kaut vai vairs nepastāvošas ēkas vieta, kur šobrīd ir pļava. Var iesniegt arī fotogrāfijas par citām pagātnes liecībām, piemēram, akmeņiem, margām, kokiem, tiltiem. Protams, tiks pieņemti arī jaunāku ēku un objektu attēli.

Par šiem objektiem arī ir jāiesniedz pēc iespējas detalizētāks apraksts, arī teikas un nostāsti, iepriekšējie nosaukumi, kā arī kartē jānorāda atrašanās vieta.

Sīkāka informācija pieejama
• Bibliotēku portālā www.biblioteka.lv
• portāla draugiem.lv lapā „Fotoakcija „Iemūžini mājvietu”” http://www.draugiem.lv/skomant/
• LNB Digitālās bibliotēkas Letonica portālā “Zudusī Latvija” http://www.zudusilatvija.lv/cms/kontakti/