Izstāde / Mūsu pirmā olimpiskā čempione Inese Jaunzeme

Pasākuma apraksts

Maijā Talsu Galvenās bibliotēkas izstāžu zālē apskatāma Latvijas Sporta muzeja izstāde “Mūsu pirmā olimpiskā čempione Inese Jaunzeme”.

Inese Jaunzeme (21.05.1932 – 13.02.2011) – latviešu vieglatlēte, šķēpa metēja, pēc sportistes karjeras beigām – ārste, medicīnas zinātņu doktore.

1956. gada vasaras olimpiskajās spēlēs Melburnā viņa ar rezultātu 53,86 m izcīnīja zelta medaļu šķēpa mešanas sacensībās, kas bija pirmais olimpiskais zelts Latvijas sporta vēsturē. I. Jaunzemes personiskais rekords ir 55,73 metri, ko viņa uzrādīja 1960. gadā Tartu (Igaunija). Laika posmā no 1999. gada līdz nāvei viņa bija Latvijas Olimpiešu kluba prezidente. Viņa bija viena no ikgadējās Latvijas sakopšanas talkas idejas autorēm, 2002. gadā aizsākot lielās talkas tradīciju.

“Man nebija sapnis kļūt slavenai, toties ļoti patika sports. Tur bija mani draugi, tā bija mana vide”

Izstāde no Latvijas Sporta muzeja fonda.