Dalies ar savu stāstu

Itin bieži dzirdam līdzcilvēku stāstus par ikdienas piedzīvojumiem, par neparastiem atgadījumiem vai ģimenes tradīcijām, kas tiek nodotas no paaudzes paaudzei. Lai to visu neaizmirstu un saglabātu, Latvijas Nacionālais vēstures muzejs ir izveidojis platformu, kurā stāstus var viegli piefiksēt. 

Muzejs aicina ikvienu pierakstīt savu vai kāda cita stāstu par ikdienas dzīvi pēdējo gadu laikā. Muzejs ir sagatavojis vairākas tēmas, par ko sniegt liecības. Dalīties ar stāstiem ir vienkārši, platformā Gadsimta stāsti www.gadsimtastasti.lv iesniedzot atbildes uz anketas jautājumiem. Talsu Galvenās bibliotēkas Novadpētniecības lasītavā iespējams saņemt konsultāciju par stāstu pievienošanu.

Muzeja iecere ir fiksēt 20. un 21. gadsimta liecības par sadzīvi Latvijā, par dzīvesveidu un tradīcijām, jo par lauku dzīvi un sadzīvi ir vismazāk liecību šajā periodā. Visas liecības tiek glabātas eMuzeja digitālajā krātuvē un ir lasāmas ikvienam. 

Par projektu, kas tapis Latvijas Nacionālais vēstures muzejam sadarbībā ar Dr.art. Ievu Pīgozni, SIA “EPVA Eksperti” un Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu, lasi vietnē Gadsimta stāsti www.gadsimtastasti.lv.

 

Talsu Galvenā bibliotēka