Dace Judina – SEPTIŅI VAKARI (2016, Latvijas Avīze)

 

Katrīna un Mārtiņš ierodas nesen nopirktajās Ozolu mājās, kas noslēpušās dziļi mežā. Pārkāpjot vecā nama slieksni, viņi nonāk it kā citā dimensijā – pazūd laiks, un nākamajās septiņās dienās jaunieši piedzīvo biedējoši reālas atklāsmes par to, kas divsimt gados noticis ar šo māju un tās saimniekiem.

Dace Judina – pazīstamā mūsdienu ironisko detektīvu sērijas autore piedāvā jaunu pavērsienu – psiholoģisku dzimtas stāstu ar mistikas klātbūtni – Septiņi vakari (Ozoli. Māju un dzimtas stāsts) ciklā Latvijas simtgades romāni.

Vai esat sev jautājuši: kas es esmu, kas ir mani vecvecāki, kur ir viņu saknes?

Savas dzimtas sakņu un izcelsmes izzināšana un dzimtas koka veidošana mūsdienās kļuvusi par plaši izplatītu aizraušanos – interesi par saviem senčiem izrāda gan gados jauni, gan cilvēki ar lielu dzīves pieredzi. Jo ar saviem priekštečiem esam neredzamām saitēm vienoti, ne tikai izskata un rakstura ziņā, bet arī ar līdzīgu dzīves scenāriju. Arī interese par sava uzvārda izcelsmi ir viens no iemesliem, kāpēc tiek meklētas dzimtas saknes un veidots dzimtas koks. Grāmata ir tieši par to.

 

Dace Judina “Septiņi vakari” kopkatalogā