Brīvpieejas (Open Access) elektroniskie resursi publiskajām bibliotēkām

EIFL Open Access programmas pārstāvis speciāli publiskajām bibliotēkām sagatavojis Open Access resursu (žurnālu un grāmatu) tematisko sarakstu. Skatīt šeit.

Open Access ir viena no starptautiskās bezpeļņas organizācijas EIFL (Electronic Information for Libraries – Elektroniskā informācija bibliotēkām) http://www.eifl.net realizētajām programmām un tās uzdevums ir izglītības informācijas nodrošināšana  attīstības un pārejas valstu bibliotēku lietotājiem. Kultūras informācijas sistēmu centrs ir EIFL nacionālais sadarbības partneris Latvijā.

Programma atbalsta un veicina brīvpieeju zinātniskajai literatūrai dalības valstīs, tādējādi sekmējot zinātnisko un akadēmisko darbību, kā arī to ekonomisko attīstību. Tās darbības labā prakse balstīta uz Budapeštas brīvpieejas iniciatīvu, kas tika akceptēta 2002. gadā.
Open Access programma:
• veido atvērto repozitāriju un brīvpieejas žurnālu globālo tīklu;
• atbalsta izglītojošu un konsultatīvu politiku brīvpieejas praksē;
• mudina bibliotekārus, zinātniekus, pasniedzējus un studentus popularizēt brīvpiejas iespējas.

Open Access resursi ir brīvi pieejami ikvienam lietotājam visā pasaulē bez līgumu un autortiesību ierobežojumiem jebkurā vietā un laikā, neatkarīgi no to atrašanās vietas.

Informāciju sagatavoja:

Agrita Sagalajeva