Bibliotēku nedēļas pasākumi Talsos

No 23. – 26. aprīlim Talsu Galvenajā bibliotēkā un novada bibliotēkās norisināsies Latvijas Bibliotēku nedēļas pasākumi.

Šajā nedēļā bibliotēkas īpaši uzrunā iedzīvotājus, aicinot apmeklēt bibliotēkas, lai tie, kas vēl nav izjutuši bibliotēku īpašo auru un gaisotni, pamanītu, ka bibliotēka šodien – tā ir  sakopta un mājīga publiska telpa, uz kuru var ne vien atnākt apmainīt grāmatas, palasīt avīzi un žurnālu vai pasēdēt internetā, bet vienkārši pavadīt brīvo laiku, tikties ar draugiem un domubiedriem vai pabūt vienatnē, noklausīties lekciju, tikties ar interesantām personībām, apskatīt izstādi.

Visu nedēļu Talsu Galvenā bibliotēka piedāvā plašu un daudzveidīgu pasākumu klāstu.

23. aprīlī mazākie lasītāji no PII “Pīlādzītis” aicināti uz pasaku rītu “Pastāsti man pasaciņu”

24. aprīlī 15:00 visi interesenti aicināti vienoties kopīgā pastaigā pa Talsu ielām zinoša gida pavadībā, lai izstaigātu “Māksla uzzied Talsos” maršrutu un izzinātu pilsētvidē izvietotās gleznotās Talsu ainavas. Pastaigu sāksim no Zvaigžņu ielas.

25. aprīlī ikgadējais “Burziņš bibliotēkā no 10:00 rītā…”

10:00  ”Kustīgo bildīšu rīts” mazākajiem lasītājiem

14:00  “Izceļošana no Latvijas dzīvesstāstos: pagātnē un tagad”

LU Filozofijas un socioloģijas institūta Dzīvesstāstu un mutvārdu vēstures pētnieces Maija Krūmiņa un Ginta Elksnīte aicina uz lekciju-sarunu par izceļošanu – gan no izceļotāju, gan mājās palicēju viedokļa.

18:00  Tikšanās ar romānu autori Karīnu Račko

26. aprīlī   no 11:00 līdz 16:00  Galda spēļu pēcpusdiena

Šahs vai kāršu spēles, Puzles vai UNO, Cirks, Monopols un daudz kas cits –  nāc spēlēties.

Laipni aicināti!

Pēc LBB ierosinājuma bibliotēku nedēļa Latvijā notiek kopš 1997. gada. Bibliotēku nedēļas laikā – 23. aprīlī – tiek atzīmēta arī Pasaules grāmatu un autortiesību aizsardzības diena. Šajā dienā visā pasaulē, arī Latvijā, nostiprinās tradīcija, kad vīrieši dāvina sievietēm rozes, bet sievietes vīriešiem – grāmatas.