Bibliotekāri aktīvi iesaistās lasīšanas veicināšanas projektā un iesaka vērtīgas grāmatas dažādām paaudzēm

Atsaucoties projekta “Bibliotēka” aicinājumam, Latvijas bibliotekāri aktīvi iesaistījušies lasīšanas veicināšanas akcijā, iesakot, viņuprāt, pašreiz aktuālākās un vērtīgākās grāmatas. Tā rezultātā tapuši bibliotekāru veidoti grāmatu saraksti bērniem, jauniešiem, pieaugušajiem un senioriem, ko lasītāji var uzmeklēt projekta “Bibliotēka” mājas lapā.

Sarakstus veidoja vairāki desmiti publisko bibliotēku darbinieki visā Latvijā. Pārstāvētas bibliotēkas no Rīgas, Jelgavas, Rēzeknes, Jēkabpils, Tukuma, Ogres, Preiļiem, Ikšķiles, Līvāniem, Smiltenes, Pļaviņām, Bauskas, Balviem, Ludzas, Gulbenes, Leimaņiem, Alojas, Saukas, Engures, Gāliņciema, Lēdurgas, Mārkalnes, Jaunalūksnes, Ozolaines, Jaunlaicenes, Variņiem, Naukšēniem un Sabiles. Aktīvākie bibliotekāri bijuši Ventspils pilsētā un novadā – tos pārstāvējušas četras bibliotēkas.

Projekts “Bibliotēka” ir latviešu literatūras mecenāta “Baltic International Bank” iniciēts sociāls projekts ar mērķi veicināt lasīšanu un rakstniecību Latvijā. “Bibliotēka” savu darbību sāka 2018. gadā, publicējot interviju sēriju ar Latvijas literatūrā un kultūrā nozīmīgām personām par literatūras vērtību cilvēka dzīvē. Pateicoties plašajai sabiedrības atsaucībai un iesaistei, 2019. gadā projekts tika turpināts ar ceļojošās izstādes “Dzimtas grāmata” izveidi. Pašreiz projekta organizatori gatavojas izdevuma “Dzimtu ģerboņi mūsdienu Latvijā” izdošanai, kas tiek veidots sadarbībā ar Latvijas Kultūras ministriju un top ar “Baltic International Bank” finansiālu atbalstu. Projekta ietvaros regulāri tiek veidotas iniciatīvas un aicinājumi dažādām sabiedrības grupām, ar mērķi vērst uzmanību uz literatūru kā uz pārmantojamu vērtību un vecināt lasīšanas paradumu veidošanos sabiedrībā.

Grāmatas bērniem –

Grāmatas jauniešiem –