Bibliotēka svin 3 gadus Gaismas kalnā

Ar plašu kultūras un aktivitāšu programmu 25. novembrī Talsu Galvenajā bibliotēkā tika atzīmēta jaunās bibliotēkas ēkas trīs gadu jubileja “Trīs gadi Gaismas kalnā”. Tieši pirms trīs gadiem, 2019. gada 25. novembrī savas durvis jaunajā ēkā vēra Talsu Galvenā bibliotēka.

Svētku norises sakās Bērnu nodaļā, kur ar dzīvespriecīgām un skanīgām balsīm, pulcējās jaunākie bibliotēkas lasītāji. Bērnu rītā “Trīsgadnieku sasaukšanās” visi pasākuma dalībnieki iepazina bibliotēku kopā ar mīļmantiņām, kopā ar vecākiem spēlēja jaunākās spēles un veidoja apsveikumu grāmatai radošo pirkstiņu darbnīcā.

Svētku programmu turpināja Dzintara Tilaka un Āra Ziemeļa koncertpogramma veltīta tieši bērniem un jauniešiem. Rakstnieks, kurš arī ilustrējis virkni darbu, par tiem īsi pastāstīja, iezīmējot galvenās sižeta līnijas un ieintriģējot klausītājus. Stāstot par savām grāmatām, Dzintars Tilaks centās iesaistīt sarunā arī jaunākās paaudzes klausītājus. Dziesminieks un komponists Āris Ziemelis dziedāja savas dziesmas. Āra Ziemeļa ģitārai un balsij pievienojās Dzintara Tilaka balss un spēlētās mutes ermoņikas.

Pēc neilga starplaika, Dzintars Tilaks un Āris Ziemelis turpināja savu uzstāšanos jau pieaugušo auditorijai, lai kopīgi atcerētos senus un ne tik senus notikumus. Klausītājiem bija dota iespēja klausīties dažādus stāstus un atmiņas lieliskā izpildījumā. Šos stāstus lieliski papildināja Dzintara Tilaka un Āra Ziemeļa dziedātās dziesmas. Ar māksliniekiem aizvadītās stundas aizskrēja nemanot un deva daudz gaišu emociju un milzīgu pozitīvo lādiņu.

Galveno notikumu starplaikos bibliotēkas un svētku apmeklētāji varēja piedalīties dažādās aktivitātēs – izspēlēt grāmatu un mūzikas albumu nosaukumus “Mēmajā šovā”, minēt dažādu latviešu izpildītāju dziesmas dungojot melodiju. Novadpētniecības lasītava visas dienas garumā bija pārtapusi par sevis izzināšanas telpu, kurā ikviens varēja pārbaudīt savas zināšanas par novadniekiem, izpildīt dažādus testus par sevi, ieraudzīt pasaules skaistumu un pārbaudīt savu intuīciju.

Viktorīnās bija iespēja pārliecināties par savām zināšanām par novadniekiem, tai skaitā dzejnieku Aleksandru Pelēci un Arnoldu Auziņu un viņa daiļradi. Spēlēs tika piedāvāts pārbaudīt savas zināšanas par mākslīgā intelekta attēlu radīšanas principiem, uzminēt, kādā secībā dzejnieki savirknējuši dzejoļa rindas, noteikt ievērojamu personu rokrakstu sakritību ar rakstura iezīmēm. Testos bija iespējams izzināt sevi pēc paša rokraksta un ieskatīties sieviešu raksturos pēc viņu paradumiem un pazīmēm. Aktivitātēs tika dota iespēja pārbaudīt savu svara mēru kārtojot piecas grāmatas pēc svara, bija iespēja ielūkoties pasaules lielākajā skaistumā.

Trīs gadu Gaismas kalnā svinības izskaņā pacietīgākos apmeklētājus gaidīja gardu pankūku cienasts un mūziķa Pētera Narubina koncerts.