Bibliotēkā atklāj izstādi “Mūsu zeme”

Sestdien, 11. februārī, Talsu Galvenās bibliotēkas izstāžu zālē notika izstādes “Mūzu Zeme” atklāšanas pasākums.

Izstāde veltīta grupas “The Coco’nuts” dziesmas “Mūsu Zeme” videoklipam. Mūzikas videoklips tika veidots, izmantojot cianotipijas tehniku, gaismojot video kadrus saules gaismā. Cianotipijas process ir gana vienkāršs, bet uztaisīt no tā video ir pietiekami sarežģīts un ļoti laikietilpīgs process. Attēli izgājuši cauri sešiem posmiem, lai, saliekot tos vienu aiz otra, tie taptu par video – uzņemšana, pārtapšana par negatīviem, gaismošana, mazgāšana, skenēšana un griešana. Kopā ir tikušas izgaismotas 3097 fotogrāfijas. Process ir daļēji analogs un daļēji digitāls.

Mūzikas videoklipa autore ir fotogrāfe un grupas dalībniece, “The Coco’nuts” vokāliste Monta Kurme. Izstādē var noskatīties gan video, gan apskatīt videoklipa veidošanas procesā radītos attēlus.

 

Izstāde Talsu Galvenajā bibliotēkā būs apskatāma līdz 11. martam.


Dabas tēma man vienmēr ir bijusi tuva – dabas spēks, tās attiecības ar cilvēku, savstarpēja mijiedarbība un saplūšana vienā. Tāpēc bieži vien izmantoju dabas resursus kā mediju savos darbos. Cianotipijas tehnikā, ar kuru strādāju pēdējos divus gadus, tā ir saules gaisma un ūdens. Idejas un projekti man sākas ļoti vizuāli, kaut kas pēkšņi parādās acu priekšā, attēli skrien cauri prātam, pēc tam seko taktīls darbs ar attēlu. Ļoti svarīgs ir pats radīšanas process, kurš parasti ir lēns, eksperimentāls un meditatīvs. The Coco’nuts dziesmas “Mūsu zeme” videoklipa ideja vizuāli veidojās manā galvā. Man šī dziesma ir par būšanu, par lietu nesarežģīšanu. Kad mēs savienojamies ar zemi un saviem dziļumiem, viss ir pavisam vienkārši, mēs plūstam cauri matērijai, peldam pa straumi un griežamies līdzi zemei.”

(Izstādes māksliniece Monta Kurme)