Bibliotēka aicina BŪT KOPĀ!


Vismaz 135 gadus, cauri gadiem un laikmetiem, Talsos kā viena no svarīgākajām kultūras un izglītošanās vietām tiek minēta bibliotēka, kas ir pieejama ikvienam, kurš to vēlas. Protams, nosaukumi, darbības formas un veidi ir mainījušies līdzi laikam, tomēr būtība nemainās – bibliotēka Talsos bija, ir un būs. 2019. gada 25. novembrī savas jaunās mājvietas durvis vēra Talsu Galvenā bibliotēka. Atjaunotā un energoefektīvā ēka arī šodien ir īpašs akcents pilsētas vaibstos: tā patiesi ir Talsu novada Gaismas pils.

No 21. līdz 25. novembrim, aicinām BŪT KOPĀ – visas nedēļas garumā ar prieku vērt Gaismas pils durvis un iesaistīties aktivitātēs gan bērniem, gan pieaugušajiem, kas nesīs daudz jaunu un interesantu piedzīvojumu un satikšanos mums visiem.

 

Programma:

21. novembrī 18:00

Tikšanās ar grāmatžurnāla “I`mperfekt” redaktorēm Ingu Gorbunovu un Lauru Lauzinieci.

Imperfektas sarunas ar grāmatžurnāla redaktorēm par lasīšanu, mīļākajām grāmatām un par to kā nezaudēt prieku dzīvot.

 

22. novembrī 13:00

Mazpilsētas stāstnīca. Saruna ar novadnieku Ilmāru Deksni.

Vecākais zemessargs Ilmārs Deksnis zemessardzē dien jau vairāk kā 30 gadus. Ir Barikāžu dalībnieks un 20 gadus bijis jaunsargu instruktors. Šobrīd Ilmārs ar jauniešiem darbojas brīvprātīgi, mudinot pievērsties aktīvam dzīves veidam, veicinot izpratni par kalpošanu  savai valstij. Ilmāra sirdslieta ir  mūzika. Muzicējis ne tikai Latvijā bet arī Vācijā, Somijā. Ilgus gadus bijis vokālā vīru ansambļa “Stende” dalībnieks.

 

23. novembrī 17:00

Saruna ar psihoterapeiti un rakstnieci Ilzi Akmeni. Sarunas tēma: “Garīgi veseli cilvēki, kas prot rūpēties par sevi un veidot veselu sabiedrību”

 

24. novembrī 17:00

Seminārs “Pētniecības nozīme latviskā mantojuma saglabāšanā un popularizēšanā

Gundega Grīnuma “Kā tapa Raiņa kopoti raksti 60 sējumos (1976–1987)”;

Zaiga Lasenberga “Kā top grāmata: Zaigas Lasenbergas pieredzes stāsts”;

Zigurds Kalmanis “Pētniecība un izdevējdarbība Aleksandra Pelēča lasītavā”.

 

Semināru “Pētniecības nozīme latviskā mantojuma saglabāšanā un popularizēšanā” Talsu Galvenā bibliotēka īsteno ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta “Latviešu grāmatai 500” atbalstu.

 

25. novembris 

11:00

Tikšanās bērniem ar rakstnieci Vitu Štelmaheri

Par sevi stāstot autore allaž uzsver, ka vienmēr ļoti paticis un patīk joprojām lasīt grāmatas, un pirmais mēģinājums uzrakstīt kaut ko pašai jau aizsācies vidusskolas laikā. No kopumā uzrakstītajām 16 grāmatām, jaunākā skolas vecuma bērniem autore ir veltījusi 10 no tām – “Piglas stāsti” 3 grāmatās, “Uzmanību! Rafī nāk!”, “Gliemezīša Glika diena”, “Pupuķa Ukša dziesmu svētki”, “Ziemassvētku vecītis Rīgā”, “Zobu bruņinieks”, “Piena brālības slepenā misija” un “Izpeldēsimies mežā!

 

12:00  un 14:30

Spēle “Bingotēka”

Izglītojoša un izklaidējoša Talsu Galvenās bibliotēkas radīta un izveidota galda spēle, kas atklāj un ļauj pārbaudīt savas zināšanas par Talsu novada vietām, notikumiem, cilvēkiem. Veiksmīgākajiem spēlētājiem būs iespēja iegūt kādu piemiņas balvu.

 

13:00

Innas Freibergas izstādes “Papīra stāsti” atklāšana

Inna Freiberga veido skaistus, krāsainus, interesantus dizaina priekšmetus papjē mašē tehnikā. Tehnika ietver papīra pārstrādi un ne tikai piešķir priekšmetiem neatkārtojamu dizainu, bet ir dabai draudzīgi. Skatoties uz darbiem, šķiet pat neticami, ka tie patiesībā veidoti no papīra.

 

15:30 

Muzikālais salūts. Guntara Rača un Edvarda  Strazdiņa autorvakars

Dziesmu autora un dzejnieka autorvakars “365” norisināsies dzejas dienu atskaņu zīmē. Autorvakarā piedalīsies arī jaunais talants Edvards Strazdiņš (balss, ģitāra). Vairāku programmā iekļauto dziesmu pamatā ir dzejoļi no autora populārajām dzejoļu grāmatām “365”, kamēr Edvards atskaņos dziesmas no sava šogad izdotā debijas albuma “Lauku dzīves miera osta”. Protams, būs atraktīvi dzejas lasījumi un interesantas sarunas. Pēc pasākuma – autogrāfi un iespēja kopīgam foto ar autoru! Pasākumā būs iespēja iegādāties gan Guntara grāmatas, gan Edvarda debijas CD albumu.

 

Visas nedēļas garumā uz “Labo vārdu sienas” varēsi atstāt novēlējumu bibliotēkai, spēlēt galda spēles un jautri pavadīt laiku.

 

Pasākumu laikā tiks fotografēts un filmēts Talsu Galvenās bibliotēkas publicitātes vajadzībām.