Par Bērnu nodaļu

 

2019. gada nogalē Talsu bērnu bibliotēka kļuva par Talsu Galvenās bibliotēkas Bērnu nodaļu un atrodas jaunā mājvietā – Brīvības ielā 17A, kopā ar Talsu Galveno bibliotēku.

 

Bērnu nodaļā  mazākajiem lasītājiem piedāvājam visu nozaru literatūru, daiļliteratūru, latviešu oriģinālliteratūru, ārzemju literatūru latviešu valodā un svešvalodās. Tāpat Bērnu nodaļā ir atsevišķa spēļu istaba, kurā pieejamas dažādas galda spēles, interaktīvā tāfele, zīmēšanas siena un spēļu konsole Nintendo Switch.  Pašiem mazākajiem lasītājiem ir iekārtots lasīšanas stūrītis, kurā kopā ar vecākiem izšķirstīt skaistākās pasaku grāmatas. 

Bērnu nodaļas abonementā pieejamas grāmatas, kuras piemērotas bērniem sākot no pirmsskolas vecuma līdz pat 6. klases skolēniem. Savukārt, jauniešu grāmatas savus lasītājus gaida Talsu Galvenās bibliotēkas abonementā, kur ir iekārtos speciāls plaukts populārākajām un jaunākajām jauniešu grāmatām.

Lasītavas zonā pieejams plašs klāsts bērnu un pusaudžu žurnāli – Paw Patrol, Disney Princess, Barbie, Vinnijs Pūks, avenīte, Avene, Donalds Daks, Minecraft, Pepa Pig, I`mperfect un daudzi citi.  Lasītavas zonas plauktos atrodami pēdējo 5 gadu laikā izdotie žurnāli, taču krātuvē pieejami pēdējo 10 gadu laikā izdotie žurnāli kā arī pieejams plašs izziņu literatūras klāsts.

Bērnu nodaļas bibliotekāres veic ne tikai darbu ar lasītājiem, bet aktīvi iesaistās arī dažādās lasīšanas veicināšanas aktivitātēs, sadarbojas ar skolām un pirmsskolas izglītības iestādēm. Tāpat pieejamas tematiskās nodarbības dažādu vecumu bērniem, kā arī piedāvājam ekskursijas Talsu Galvenajā bibliotēkā.

 Grāmatu tops