Arī šajā sezonā raidījums “Literatūre” aicina bibliotēkas izvietot speciālu grāmatu plauktu

Jau tradicionāli, raidījums “Literatūre” aicina Latvijas bibliotēkas būt daļai no “Literatūres”, izvietojot speciālu grāmatu plauktu ar raidījumā apskatītajām grāmatām. Šajā sezonā “Literatūre” veidotāji ir izlasījuši un skatītājus iepazīstinās ar 16 autoriem un viņu grāmatām (grāmatu saraksts). Kā ik gadu, arī šogad “Literatūre” vēlas lasītājus nedaudz izaicināt – mesties kopā ar Martu un Gustavu lasīšanas tūrē un izlasīt visas raidījumā apskatītās grāmatas, lietojot mirkļbirku #RaidījumsLiteratūre.

Esam sagatavojuši speciālu sarakstu ar lasāmajām grāmatām, ko ikvienai bibliotēkai lūdzam izdrukāt vairākos eksemplāros uz A4 lapām apmeklētāju brīvai līdzņemšanai (grāmatu saraksts).

Esam sagatavojuši speciālu grāmatu plaukta noformējumu, ko bibliotēkas, ja ir tāda iespēja, var izdrukāt uz divām biezākām A3 papīra lapām, salocīt un salīmēt, veidojot tādu kā plaukta “cepuri” ar “Literatūre” stilistiku (plaukta noformējuma izdruka).

Izvietojamo grāmatu saraksts:

• Svens Kuzmins Dizažio, Dienas Grāmata, 2021
  • Kikōne Jūs kavējaties, Orbīta, 2019
  • Lote Vilma Vītiņa Meitene, Neputns, 2020
  • Aleksandrs Čaks Iedomu spoguļi, Valters un Rapa, 1938
  • Jānis Rokpelnis Vārti, Atēna, 2004
  • Jānis Rokpelnis Raksti. 1. sējums: Dzeja, Neputns, 2022
  • Juris Kunnoss Slengs pilsētas ielās, Liesma, 1991 (Pētergailis, 2019) Ivars Šteinbergs Jaunība, Neputns, 2022
  • Pēteris Ērmanis Es šaubos, es ticu, Letas mazā biblioteka, 1923 Māra Svīre Nopietni pa jokam, Zvaigzne ABC, 2018
  • Māra Svīre Ja pulkstenis nenodos, Esejas, Zvaigzne ABC, 2016 Jānis Ezeriņš Dāvinu sirdi, Liesma, 1982
  • Jānis Ezeriņš Stāsti un noveles, Latvijas Valsts izdevniecība, 1962 Andra Manfelde Poēma ar mammu, Dienas grāmata, 2022
  • Reinis un Matīss Kaudzītes Mērnieku laiki