Ar koncertprogrammu „Sirds mana zin`, kur turos es…” Talsos viesojas Varis Vētra.

Novada 15. Grāmatu svētku ietvaros 1.aprīlī plkst. 15.30 , Talsu novada pašvaldības lielajā zālē, ar savu koncertprogrammu viesosies populārais aktieris, dziesminieks un režisors Varis Vētra.

Varis Vētra Latvijā kļuvis par atzītu dziesmu autoru un koncertprogrammu izpildītāju.

Savu pirmo dziesmu „Māmiņai”, viņš pirmo reizi kopā ar meitu Sabīni izpildīja Mūzikas un Mākslas festivālā „BILDES 2003”. Sekoja septiņu gadu radošā darba posms, kurā ik gadu, festivāla „BILDES” ietvaros, Varis Vētra prezentēja savas jaunās dziesmas. 2010. gadā festivāla „BILDES” 25 gadu pastāvēšanas jubilejā notika mākslinieka pirmais autorkoncerts un BILŽU BIROJS izdeva viņa pirmo dziesmu albumu „Pārdodu vēju un zirgu vēl klāt…”. 2013. gada pavasarī BILŽU BIROJS izdeva V.Vētras otro dziesmu albumu „Viena mirkļa dēļ…”, un šī paša gada rudenī klajā nāca dzejoļu krājums „Tu esi skaista visos niekos, sīkumos!”.

Par dzejoļu krājumu „Tu esi skaista visos niekos, sīkumos!”

Dzejoļu krājumā apkopoti 87 dzejoļi ar prozas un dramaturģijas elementiem – mākslinieka novērojumi un pārdomas par cilvēku savstarpējo attiecību līkločiem.

Dzejoļu krājums „Tu esi skaista visos niekos, sīkumos!” ir kārtējais Vara Vētras radošās daudzpusības apliecinājums. Tajā ietvertie darbi tapuši aizvadīto trīs gadu laikā, un autors pats tos raksturo kā mākslinieciskās metaforās un asociācijās ietērptu dažādu dzīves situāciju atspoguļojumu. Dzejā, kas galvenokārt rakstīta monologu un dialogu formā, V. Vētra runā par prieku, laimi, bēdām, dusmām, dažādām problēmām un to risinājumiem: „Mums vienmēr ir dota brīva izvēle – sarunāties. Vienkārši parunāties vai varbūt… izrunāties. Mums ir iespēja otru ilgi turēt cieņā un godā. Un vēl? Mīlestība! Varbūt citi to visu sen zina, bet es vēl tikai mācos un meklēju.”

 

Par koncertprogrammu

Koncertprogrammā ir iekļauti skaņdarbi no jaunā albuma, kā arī Latvijas radio stacijās plaši izskanējušās un tautā iemīļotākās dziesmas no pirmā albuma „Pārdodu vēju un zirgu vēl klāt” – „Māmiņai”, „Tu esi skaista visos niekos, sīkumos” (http://www.youtube.com/watch?v=xvTbjzimGfA) un citas.

Visu dziesmu, mūzikas un tekstu autors ir pats Varis Vētra. V. Vētra par savām dziesmām saka:

„Es mēģinu atgādināt, ka dzīve ir pilna ar jaukiem brīnumiem, mums tikai jāļaujas tos ieraudzīt, tāpēc ceru, ka dziesmas iedvesmos arī klausītājus gan iekšējā, gan apkārtējā pasaulē saskatīt vairāk skaistā un baudāmā!”

Leģendārās latviešu rokgrupas „Jumprava” līderis Aigars Grāvers uzskata, ka, lai pilnvērtīgi izbaudītu Vara Vētras mūziku, to nepieciešams dzirdēt klātienē. Viņaprāt, dziesminieka personības pozitīvā savdabība apbur: „Tas, kā viņš dzied, skatās, runā savus dzejoļus – tas uzrunā un liek justies labi. Jūtu, ka no viņa nāk patiesa radošā enerģija, kas iedvesmo un spēcina arī klausītājus.”

Savukārt Vara Vētras ilggadējs kolēģis un galvenokārt – draugs – aktieris Jānis Paukštello:

„Es apbrīnoju Vara uzdrīkstēšanos un meistarīgo prasmi dziesmās paust personiskas sajūtas. Viņam ir ļoti meditatīvs, nomierinošs un neatkārtojams balss tembrs, ko kopā ar dziesmu tekstiem par dzīvi un mīlestību varētu raksturot kā „filozofiju par dzīvi” Vara Vētras gaumē. Tā ir mūzika dvēselei.”

 

Vara Vētras dziesmu albumus un jauno dzejoļu krājumu varēs iegādāties TALSU GRĀMATU SVĒTKOS 1.aprīlī, kā arī BILŽU BIROJĀ, Rīgā.

Laipni lūgti!