Bibliotēkā viesojas fantāzijas žanra autors Toms Deimonds Barvidis

21. martā Talsu Galvenajā bibliotēkā notika tikšanās  ar rakstnieku Tomu Deimondu Barvidi. Tikšanās notika projektā “Lasītājs izzina un vērtē”, kura īstenošanas laikā bērni un jaunieši tiek aicināti uz tikšanos ar rakstniekiem un tulkotājiem, kuru literārie darbi 2023. gadā iekļauti Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra īstenotās lasīšanas veicināšanas programmas Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2023” daiļliteratūras darbu sarakstā.

Talsu 2. vidusskolas 9. klases  un Kristīgās vidusskolas 9. un 11. klases jaunieši uzklausīja Toma Barvida pieredzes stāstu – par iedvesmu, par vēlēšanos rakstīt, par pašdisciplīnu un priekšdarbiem, kas nepieciešami lai darbs taptu un šķēršļiem, kas kavējuši darba pabeigšanu. Romāns “Zaļā jūdze” tapis piecu gadu garumā un ir kā mīlestības vēstule autora bērnībai, Latvijai un fantāzijas žanram. Nu jau top grāmatas “Zaļā dzīle” (kas plānota kā triloģija) otrā daļa.

Turpinot realizēt projektu, aprīlī sākumskolēnus ar savu veikumu iepazīstinās Ruta Svaža, kura sarakstījusi savu pirmo romānu bērniem „Pelesdēls Gudrinieks”, bet maijā – sākumskolas vecuma bērniem tiešsaistē būs iespēja iepazīt Aneti Meleci un viņas sarakstīto darbu „Pazudušais miedziņš”.

Tikšanās ar Barvidi

Tikšanās ar Barvidi

Tikšanās ar Barvidi

Projektu Talsu Galvenā bibliotēka īsteno ar Valsts kultūrkapitāla fonds atbalstu.