Ar jaunajiem lasītājiem tiekas tulkotāja Dace Meiere

15. februārī Talsu Galvenajā bibliotēkā notika tikšanās  ar tulkotāju Daci Meieri. Tikšanās notika projektā “Lasītājs izzina un vērtē”, kura īstenošanas laikā bērni un jaunieši tiek aicināti uz tikšanos ar rakstniekiem un tulkotājiem, kuru literārie darbi 2023. gadā iekļauti Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra īstenotās lasīšanas veicināšanas programmas Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2023” daiļliteratūras darbu sarakstā.

Ar Daci Meieri tikās ”Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” lasītāji – Talsu Kristīgās vidusskolas un Talsu Valsts ģimnāzijas 1. klašu audzēkņi.

Dace Meiere par “savām” dēvē visas pašas tulkotās grāmatas. Aizraujoši stāstot par tulkotājas darbu, Dace Meiere sniedza atbildes gan par to, kāda ir tulkotāja ikdiena, vai tulkotājam uz darbu jāiet katru dienu, kā tiek izvēlēta tulkojamā grāmata, vai tulkotājs nesapņo par kļūt par rakstnieku. Sarunā uzdoto jautājumu un sniegto atbilžu laikā izskanēja aicinājums bērniem – mācīties valodas, kas dzīvē vienmēr noderēs. Pasākuma dalībnieki izspēlēja “vārdu spēli” – lai dzirdētu, kā kāds vārds skan citās valodās.

Nākamajā tikšanās reizē martā bibliotēkā viesosies fantāzijas žanra rakstnieks Toms Deimonds Barvidis, kura romāns “Zaļā dzīle” iekļauts lasīšanas veicināšanas programmas „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2023” daiļliteratūras darbu 15+ kolekcijā.

Dace Meiere

Dace Meiere

Dace Meiere

Dace Meiere

Dace Meiere

Dace Meiere

Projektu Talsu Galvenā bibliotēka īsteno ar Valsts kultūrkapitāla fonds atbalstu.