Akcija “Vīrieši! Tēvi! Lasītāji! 2018”

Aicinām vīriešus – tēvus, lielos brāļus, vectēvus un krusttēvus, iesaistīties lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2018” (BJVŽ 2018). Tās ietvaros norisināsies akcija “Vīrieši! Tēvi! Lasītāji!” ar vērtīgām balvām, kuras laimētāji varēs baudīt kopā ar savām ģimenēm.

Pētījumos pamatots, ka vispozitīvākais iespaids par lasīšanu bērniem rodas, klausoties tēva vai vectēva balsī, kamēr viņš lasa priekšā grāmatu. Ar savu piemēru vīrietis apliecina, ka lasīšana ir svarīga, visas dzīves laikā noderīga prasme, kas sagādā prieku un palīdz noskaidrot būtiskus jautājumus. Tomēr, kopš Bērnu žūrijai un Jauniešu žūrijai tika pievienota Vecāku žūrija, esam novērojuši, ka vīriešiem ir grūtāk atrast motivāciju daiļliteratūras lasīšanai, tajā skaitā arī lasīšanai kopā ar bērniem. Vēlamies veicināt vīriešu lasītprieku un tādējādi arī ģimenē augošo bērnu pozitīvo attieksmi pret lasīšanu. Šīs akcijas laimētāji kopā ar savu ģimeni varēs apspriest BJVŽ grāmatās izlasīto, kamēr baudīs kādu no mūsu atbalstītāju sarūpētajiem piedzīvojumiem.

Akcijas atbalstītāju vērtīgo balvu fonds laimētāju ģimenēm:

• Tallink kruīza ceļojuma karti Rīga-Stokholma-Rīga 1-4 personām vienā A klases kajītē;
  • izklaides parka Avārijas brigāde ieejas kartes 5 ģimenēm (4 biļetes katrai);
  • Rīgas Motormuzeja biļetes 4 ģimenēm (4 biļetes katrai);
  • Latvijas Leļļu teātra apmeklējuma kartes 3 ģimenēm (3 biļetes katrai);
  • 5 bērnu izklaides centra Džungļu parks ģimenes dienas ieejas kartes (2 pieaugušie + 2 bērni);
  • Rīgas Zooloģiskā dārzaieejas karte ģimenei (2 pieaugušie + 3 bērni).

Kā piedalīties?

1. Jāiet uz tuvāko bibliotēku, kura piedalās BJVŽ 2018;

( BJVŽ 2018 dalībnieku karte – https://ej.uz/BJVZdalibnieki2018);

1. jāpiesakās dalībai Vecāku žūrijā;
  2. jāizlasa 4 grāmatas no Vecāku žūrijas un 2 no Bērnu/Jauniešu žūrijas grāmatu kolekcijas;
  3. jāizvēlas savas Top3 žūrijas grāmatas un jāaizpilda elektroniskā anketa;
  4. jāgaida izlozes rezultātus.

Izlozes kārtība!

Balvu izlozē piedalīsies visas pilnībā aizpildītās BJVŽ 2018 elektroniskās anketas, kuras aizpildījuši vīrieši (vecumā no 19 gadiem) līdz 31.01.2019. Ievērojot tradīciju, balvas izlozēs Ēnu dienā LNB Bērnu literatūras centra darbinieki kopā ar skolniekiem-ēnām 13.02.2019.

Akcijas laimētāju vārdus publicēsim Lasāmkokā – https://ej.uz/BJVZAkcijaViriesiem2018 līdz 20.02.2019.

Ar akcijas laimētājiem sazināsimies personīgi. Balvas pasniegsim “Lielajos lasīšanas svētkos” 2019. gada martā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Talsu reģiona bibliotēkas – Lasīšanas programmas “Bērnu, jauniešu, vecāku žūrija”- dalībnieces

1. Talsu bērnu bibliotēka

[collapse]

Lāsma Badamšina