Akcija “Vīrieši! Tēvi! Lasītāji! 2017”

Aicinām vīriešus – tēvus, lielo brāļus, vectēvus un krusttēvus, iesaistīties lasīšanas vecināšanas programmā „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2017” (BJVŽ 2017) un piedalīties akcijas “Vīrieši! Tēvi! Lasītāji! 2017” balvu izlozē.

Pētījumos pamatots, ka vispozitīvākais iespaids par lasīšanu bērniem rodas, klausoties tēva vai vectēva balsi. Ar savu piemēru vīrietis apliecina, ka lasīšana ir svarīga, visas dzīves laikā noderīga prasme, kas turklāt sagādā daudz prieka un palīdz noskaidrot būtiskus jautājumus, tiklīdz tie radušies.  Tomēr esam novērojuši, ka vīriešiem ir grūtāk atrast motivāciju lasīšanai, tāpēc organizējam  šo akciju, lai būtu lielāka interese sākt un turpināt lasīt, rādot bērniem pozitīvu piemēru.

Kurš var piedalīties akcijas balvu izlozē?

Balvu izlozē piedalīsies visas vīriešu (vecumā no 19 gadiem) aizpildītās BJVŽ 2017 elektroniskās anketas.

Kā iesaistīties?

Jāaiziet uz tuvāko bibliotēku, kura piedalās BJVŽ 2017, un jāpiesaka dalība Vecāku žūrijā. Jāizlasa 4 grāmatas no Vecāku žūrijas un 2 no Bērnu/Jauniešu žūrijas grāmatu kolekcijas un jāaizpilda elektroniskā anketa.

Tēvi, vectētiņi  var pieteikties 24 Talsu reģiona bibliotēkās:

• Talsu bērnu, Talsu sākumskolas, Talsu pamatskolas,
  • Virbu, Vandzenes Uguņu, Valdemārpils, Stendes, Sabiles bērnu, Pļavu, Pastendes, Lībagu, Laucienes, Laidzes, Īves, Dižstendes, Balgales,
  • Sabiles pamatskolas,
  • Kaltenes, Rojas, Mērsraga novada,
  • Mērsraga vidusskolas,
  • Kolkas un Dundagas bibliotēkās.

Balvu fonds

Akcijā iesaistītajiem vīriešiem ir iespēja laimēt mūsu sadarbības partneru un BJVŽ 2017 atbalstītāju sarūpētās balvas:

• Tallink kruīza ceļojuma dāvanu kartiRīga-Stokholma-Rīga 1-4 personām vienā A klases kajītē
  • 5 izklaides parka “Avārijas brigāde” ģimenes biļetes
  • Rīgas Motormuzeja ģimenes biļetes
  • Latvijas Leļļu teātra ģimenes biļetes
  • Ventspils Ūdens piedzīvojumu parkaģimenes biļeti.

Vīriešu aizpildītās anketas arī piedalīsies 3 Tallink ceļojumu Rīga-Stokholma-Rīga (1-4 personām) dāvanu karšu izlozē, kuras tiks izvēlētas starp BJVŽ 2017 visu vecuma grupu dalībnieku elektroniskajām anketām.

Tallink kruīza ceļojuma dāvanu kartes noteikumi:

• Dāvanu karte ir apmaksāts kruīza ceļojums maršrutā Rīga-Stokholma-Rīga 1-4 personām vienā A klases kajītē ar kuģi “Romantika” vai “Isabelle”.
  • Dāvanu karte ir derīga ceļojumam līdz 18.06.2018.
  • Par papildu maksu ir iespēja ceļot augstākas klases kajītē, pieteikt ekskursiju pa Stokholmu un segt ēdināšanas pakalpojumus.
  • Vietu skaits ir ierobežots, tādēļ ceļojums ir jānoformē savlaicīgi.

Izlozes laiki

• Akcijas laimētājus izlozēs, kā jau tradicionāli ierasts, “Ēnu dienā” – 2018. gada 14. februārī.
  • 3 Tallink ceļojumu dāvanu karšu laimētājus izlozēsim 2018. gada pavasarī.

Ar akcijas laimētājiem sazināsimies personīgi. Balvas pasniegsim “Lielajos lasīšanas svētkos” 2018. gada 10.martā, kas notiks Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Akcijas laimētāju vārdus publicēs Lasāmkokā – http://www.lasamkoks.lv/pieaugusie/lat/bernu_un_jauniesu_zurija/viriesi__tevi__lasitaji_/

Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2017 grāmatu kolekcija