Aizvadīti 17. Novadu grāmatu svētki Talsos

Sākoties pavasarim, 23. martā pavasarīgu svētku sajūtu radīja 17. Grāmatu svētki Talsos.

Kā ierasts, diena sākās ar aktuālām un nopietnām sarunām –  Laikraksta “Latvijas Avīze” un Latvijas Bankas saruna diskusiju ciklā “Reģionu sarunas par labklājību” – “ Cik gados tad īsti sasniegsim pārtikušās valstis – 10, 20, 50…? “ sarunā piedalās Latvijas Bankas padomes loceklis Edvards Kušners, Latvijas bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītāja vietnieks Mārtiņš Bitāns, Talsu novada domes priekšsēdētājs Edgars Zelderis un Latvijas  Bankas valdes loceklis Harijs Ozols. Diskusiju vadīja “Latvijas Avīzes” galvenās redaktores vietnieks Ivars Bušmanis. Uz diskusijā  izvirzīto jautājumu Latvijas Bankas atbilde ir “nekad!” – ar atrunu “ja nekas netiks mainīts”.

“Automātiska lifta, kas mūs ievedīs labklājībā, nav un nevar būt. Tieši uzņēmējdarbība ir tā, kas to var izdarīt. Radot jaunas darba vietas, maksājot algas un nodokļus,” norādīja LB padomes loceklis Edvards Kušners.

Patiesu svētku sajūtu radīja izcilās dzejnieces, rakstnieces un dramaturģes Māras Zālītes klātbūtne. Daudzi uz tikšanos ieradās, līdzi ņemdami viņas jaunākos darbus — autobiogrāfisko romānu «Pieci pirksti» un tā šogad iznākušo turpinājumu «Paradīzes putni». Ar Māru Zālīti sarunājās Talsu Galvenās bibliotēkas direktore Vija Nagle. Par sarunu varat lasīt “Talsu Vēstis”.

Neizpalika arī dižošanās un grāmatu loterija. Šajā reizē dižojās un ar savām aktualitātēm iepazīstināja izdevniecības Lauku Avīzesun “Dienas Grāmata”

Grāmatu svētkus noslēdza dziesminieka Goran Gora muzikāla programma ar K.Skujenieka un I.Ziedoņa vārdiem „ TIKAI SAKNES NEATDOD”.

Savukārt Talsu bērnu bibliotēkā 17. Novadu Grāmatu svētku ietvaros  ciemojās tulkotāja Madara Skudra. Viņa no lietuviešu valodas iztulkojusi Daiņus Šukis grāmatu “Ezītis, kurš mīlēja slepeni”. Pirmo un otro klašu skolēniem grāmatiņa pazīstama no Bērnu žūrijas kolekcijas un Talsu reģiona žūrijas eksperti tai piešķīra 2. vietu. Ar tulkotāju sarunājās Talsu 2. vidusskolas 2. klase, kura kolektīvi piedalījās arī bērnu žūrijā. Tulkotājai Madarai sarunāties ar šiem bērniem bija interesanti, jo visi zināja grāmatu un tāpēc interese par to, kā tulko grāmatas, bija liela. Ikdienā Madara Skudra strādā muzejā, bet tulkošana ir vaļasprieks, kas , pēc viņas vārdiem, tiešām sagādā lielu prieku. Tikšanās ar Talsu bērniem bija Madaras pirmā tikšanās ar lasītājiem.
Talsu sākumskolas 6. a klase tikās ar rakstnieci Andru Manfeldi. Rakstniece līdz šim pusaudžiem nebija rakstījusi. “Kurš no mums lidos” ir nesen iznākusi grāmata un vēl nebija lasīta. Rakstnieces radītie tēli  iedvesmoja skolēnus norunāt braukt uz Liepāju un Andras vadībā izstaigāt vietas, kas aprakstītas grāmatā. Protams, pirms tam, jāizlasa grāmata.

Talsu Televīzijas sižets par norisēm 17. Novadu grāmatu svētkos –

Laikraksta “Latvijas Avīze” un Latvijas Bankas saruna diskusiju ciklā “Reģionu sarunas par labklājību” -“ Cik gados tad īsti sasniegsim pārtikušās valstis – 10, 20, 50…? “ tiešraides ieraksts –

Sākums » 17. Novadu Grāmatu svētki » 17. Novadu Grāmatu svētki
DSC_2069.jpg