Aicinām uz tikšanos bērniem ar tulkotāju Daci Meieri

15. februārī 11:30 Talsu Galvenajā bibliotēkā aicināts ikviens mazais lasītājs un vecāki, lai tiktos ar tulkotāju Daci Meieri.

Dace Meiere kopš 1996. gada publicē tulkojumus no itāļu, lietuviešu, spāņu un katalāņu valodas. Daces Meieres tulkojumā pieejamas jau vairāk kā 100 grāmatas, tajā skaitā arī grāmatas bērniem un jauniešiem. Daces Meieres tulkotās bērnu un jauniešu grāmatas guvušas īpašu atzinību, jo lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” ieguvušas pirmās vietas dažādos gados un dažādās vecuma grupās. Par A. Naneti grāmatas “Mans vectēvs bija ķiršu koks” un J. Viles grāmatas “Sibīrijas haiku” tulkojumu viņa kļuvusi par “Starptautiskās Jāņa Baltvilka balvas” laureāti. Šajā tikšanās reizē tulkotāja pastāstīs par “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2023” iekļauto katalāņu rakstnieces Rosio Boniljas grāmatu bērniem “Kaimiņi. Stāsts par kādu apkaimi”.

 

Lai paplašinātu lasītāju zināšanas un izpratni par grāmatu tapšanu, daudzveidību, ceļu līdz lasītājiem un piedāvātu iespēju satikt grāmatu autorus un tulkotāju, Talsu Galvenā bibliotēka 2024. gada pirmajā pusē pirmsskolas, sākumskolas un pamatskolas vecuma bērniem organizēs tikšanos ar rakstniekiem un tulkotāju, kuru literārie darbi 2023. gadā ir iekļauti lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2023” daiļliteratūras darbu sarakstā.

Pieteikšanās zvanot pa tālruni 63237027.

 

Projektu “Lasītājs izzina un vērtē” Talsu Galvenā bibliotēka organizē ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.