Arnolda Auziņa 90 gadu jubilejā

Šogad Arnoldam Auziņam aprit skaista dzīves jubileja – 90 gadi. Viņš ir viens no zināmākajiem mūsu novadniekiem, kurš ar savu darbību publicistikā un rakstniecībā arvien popularizē un veicina Talsu novada atpazīstamību Latvijā. Lai gan pats ilgstoši dzīvo un strādā Rīgā, viņš nekad nav zaudējis saikni ar dzimto novadu un sevi vienmēr pozicionē kā dundadznieku.

Arnolds Auziņš dzimis 1931. gada 29. novembrī Dundagas pagasta «Mālējos». Dundagas vidusskolas piektā izlaiduma absolvents. Pirmo romānu uzrakstījis, mācoties 4. klasē. Autors Dundagas himnai, autors daudziem dzejas krājumiem, romāniem un dokumentālās prozas grāmatām. Joprojām uzticīgs dzimtajai dundžiņu valodai. Pats sevi Arnolds Auziņš precīzi raksturojis grāmatā «Es dzīvoju priecīgi», ko izdeva pirms savas 80. dzimšanas dienas. Savukārt darbs «Arī rakstnieks ir cilvēks» atzīta par latviešu literatūras vēsturi anekdotēs. Humora izjūta Arnoldam Auziņam ir baltas skaudības vērta. Tā palīdz dzīvot, degunu pa zemi nevelkot, ne tikai pašam, bet arī viņa dzejas un prozas darbu lasītājiem.

 

Par godu mūsu iemīļotā rakstnieka dzimšanas dienai Talsu Galvenās bibliotēkas Novadpētniecības lasītava sagatavojusi saviem lasītājiem viktorīnu, kas veltīta Arnoldam Auziņam un viņa plašajai daiļradei. Veiksmīgākajam viktorīnas dalībniekam būs iespēja laimēt grāmatu “Talsu namu stāsti” (grāmatas teksta autori ir novadnieki Dace Alsberga un Zigurds Kalmanis; izdota Talsos Aleksandra Pelēča lasītavā 2017. gadā).

 

Viktorīna pieejama:

Ja vēlies piedalīties balvas izlozē:

1) dodies uz: https://ej.uz/auziņš

2) viktorīna jāaizpilda līdz 30.11.2021.;

3) noslēguma jautājumā ieraksti savu e-pastu.

 

Veiksmīgāko izlozēsim pēc nejaušības principa un 01.12.2021. sazināsimies ar laimētāju.

Atbildes uz viktorīnas jautājumiem vari atrast gan ieskatoties bibliotēkas kopkatalogā, biogrāfiskajā vārdnīcā “Dižļaudis”. Informatīva Arnolda Auziņa grāmatu izstāde apskatāma arī Talsu Galvenās bibliotēkas lasītavas puses logos.

Ja vēl neesi izlasījis kādu no Arnolda Auziņa grāmatām, grāmatas vari meklēt un rezervēt Talsu novada bibliotēku kopkatalogā: https://talsi.biblioteka.lv/Alise/lv/home.aspx