Bibliotēka aicina lasītājus, autorus, izdevējus iesniegt grāmatu ieteikumus nominēšanai prēmijai

Atzīmējot Aleksandra Pelēča (1920. gada 10. aprīlis – 1995. gada 12. oktobris) dzimšanas dienu, aprīlī tiks piešķirta kārtējā Aleksandra Pelēča literārā prēmija kādai Talsu pusei veltītai grāmatai.

Arī šogad neiztrūkstošs un nozīmīgs ir konkursa sākumposms, kad ikviens var ieteikt konkursa nolikumam atbilstošus darbus. Tādēļ Talsu Galvenā bibliotēka aicina lasītājus, autorus, izdevējus un ikvienu interesentu līdz 24. janvārim iesniegt grāmatu ieteikumus nominēšanai prēmijai. Šobrīd tiek apzināti 2023. gadā izdoti darbi, kas ir cieši saistīti ar Talsu novada kultūrvēsturisko dzīvi.

Pēc iesniegšanas termiņa beigām, 25. janvārī bibliotēkas darbinieki izvērtēs ieteikumu atbilstību nolikumam un izvirzīs Aleksandra Pelēča literārās prēmijas pretendentus.

2024. gadā balsojums par Lasītāju simpātiju balvas ieguvēju notiks no 1. februāra līdz 7. aprīlim – ikviens varēs nobalsot par sev tīkamāko grāmatu bibliotēkā vai tīmeklī. Vērtēšanas komisija šajā periodā iepazīsies un izvērtēs nominētos darbus un noteiks literārās prēmijas ieguvēju. 10. aprīlī Talsu Galvenajā bibliotēkā notiks konkursa noslēguma pasākums, kurā tiks paziņoti rezultāti un pasniegta prēmija.

Pretendentu pieteikuma anketas iespējams iesniegt klātienē Talsu Galvenajā bibliotēkā (Brīvības iela 17A, Talsi),  Pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā (Kareivju ielā 7, Talsos) vai elektroniski, sūtot uz Talsu Galvenās bibliotēkas Novadpētniecības lasītavu novadpetnieciba@talsi.lv. Ja nezini, kādas grāmatas izdotas par Talsu novadu vai novadniekiem, vai vēlies atrast īsto grāmatu, ko ieteikt, nāc uz kādu no Talsu novada bibliotēkām!

Aleksandra Pelēča prēmijas nolikums un pretendenta pieteikuma anketa pieejami Talsu Galvenās bibliotēkas tīmekļa vietnē https://www.talsubiblioteka.lv/novadpetnieciba/aleksandra-peleca-literara-premija/

 

 

 

Prēmija izveidota, lai godinātu rakstnieka Aleksandra Pelēča piemiņu, popularizētu viņa literāro mantojumu, atbalstītu literāro darbu autoru jaunradi un sekmētu jauno autoru literāro darbību. Katru gadu viens autors saņem prēmiju 500 eiro apmērā par iepriekšējā gadā izdotu izcilu literāru darbu, kas ir dziļi saistīts ar sava laikmeta un Talsu novada norisēm, kurā ir saite starp mūsdienu dzīvi, garīgiem ideāliem un absolūtām vērtībām un kurš ieguvis pretendentu izvērtēšanas komisijas augstāko vērtējumu.